מתיחת פנים לאלבום November 12, 2012 00:00

בלי לשים לב, עבר חודש מאז הפוסט האחרון.....זה היה חודש עמוס בהמון פידבקים חיוביים על היריד בנמל ועל המוצרים וממש בקרוב אני אעלה פוסט עם תוצרים של לקוחות שרכשו את הרקעים ומשתמשים ושל מדבקות הלוח הגירי-כך שאם לא שיתפתם אותי עדיין בפייסבוק-זה הזמן. אפשר לשלוח לי למייל yael.yaniv4@gmail.com או לתייג אותי בפייסבוק ואז אני רואה (-:

החודש הזה הוקדש בעיקר לשינויים נוספים ושידרוגים שאני עורכת בבית (ועל הדרך משפצרת כל מיני רעיונות חדשים שממש אוטוטו אוכל לשתף) והתחלה של דרך חדשה בכל הנוגע לאוכל ... הצטרפתי ל"חלי ממן" ואני בשבוע הראשון שלי-מנסה בכל מאודי לשמור, להתמיד ובעיקר לעשות סוויץ' בכל הנוגע לאוכל ופעילות גופנית...מחר שקילה ראשונה...תחזיקו אצבעות (-:

אבל הסיבה העיקרית שאנחנו פה היא צוות העיצוב של נתנאלה.קום שמצליח בכל פעם לעורר אותי ולהחזיר אותי לפעילות...הפעם החלטנו ללכת על רעיון של "מתיחת פנים" - לקחת תוצר ישן שהכנו ולעשות לו שדרוג.

לי אישית יש המון דברים בבית שהכנתי בתחילת דרכי (גם בציור וגם בפיסול) שלפעמים  אני מסתכלת עליהם ונהנית לראות את כברת הדרך הארוכה שעשיתי, למדתי והשתפרתי אבל אותם אין לי אפשרות כבר לשנות-כל מה שנותר הוא להתרפק על "ההתחלה" וליצור דברים חדשים ומשופרים.

כך גם בתפירה, בסקראפ אבל זה סיפור אחר, וטוב שכך.

הרעיון המקורי שלי היה לשדרג את אלבומי הבת מצווה של האחיינים שלי שהכנתי לפני 5 שנים, כשעוד לא ידעתי שמה שאני עושה זה סקראפ והחומרים שהיו לי היו בסיסיים ופשוטים.
יש בזה איזשהו קסם בעיניי-של יצירה של "יש מאין" ולכן בסופו של דבר ירדתי מהעניין (אבל מבטיחה לצלם ולשתף, למרות הבושה...(-:

מה שכן החלטתי לשדרג היה אלבום יום הנישואים ה-40 של הוריי שהכנתי להם לפני 13 שנה.
בלי הרבה עזרים שעמדו לי, חוץ מתוכנת גרפיקה פשוטה מארה"ב -בלילות, בין לימודים באוניברסיטה והכנות למסיבת ההפתעה שאירגנו להם, סרקתי את כל התמונות שהיו בנמצא והכנתי אלבום שהייתי מאד גאה בו...היום הוא נראה לי סתמי, אך ורק חיצונית - התוכן יקר לי מאד.

באלבום המקורי היו דפים עם תמונות שלהם מהאירוסין, החתונה, אירועים לאורך השנים (שקראתי לזה "על רחבת הריקודים"), החתונות של אחים שלי, הנכדים שנולדו ותמונות משותפות של כולנו בתור ילדים.

אז היות ובעוד חודש נחגוג להם 53 שנות נישואין החלטתי שזו הזדמנות לשדרוג-מה גם שהתווסף מאז אחיין, היו ארועים משמחים - ובעיקר למדתי לצלם אז סוףסוף יש גם תמונות שוות ולא מטושטשות שלנו איתם ושל הנכדים ....

החלטתי שהפעם כל חלק יהיה בצבעוניות מוגדרת וכך התחלתי עם החלק שכולו שלהם.
עוד דבר שהחלטתי שאני רוצה לעשות זה להשתמש בקיטים וחומרים ישנים-חלקם קיבלתי מנתנאלה עוד בתחילת דרכו של צוות העיצוב וחלקם  מקיטים מסופ"ש סדנאות של נתנאלה ושל נטשה-בעיקר של קוסמו קריקט.
בחלק הזה הצבעים של הקיטים ממש התאימו לי: תכלת, אדום אפור וצהוב-השתלבו נפלא (גם בערבוב של הקיטים השונים)

שנתחיל?

באלבום הקודם לא היתה לי ההזמנה לחתונה שלהם- הפעם מרגע שהיא נמצאה ידעתי שהיא תקבל מקום של כבוד

באלבום הישן הדף היה עם עוד תמונה של אמי בצילומים  המסורתיים-אותו כבר הוצאתי מזמן כדי לעשות דף אלבום גדול
הדויילי הוא מאריזות PRIMA של הפרחים-יש הטבעה של דוייליז עליהם והוא התאים לי בדיוק
תמונה שלהם מירח הדבש שלהם בטבריה

תמונות מהחופשה הראשונה שלהם באילת (היכן שאבי שירת תקופה מסויימת)
ה"לפני"...
ובאלבום החדש.....
הלב האדום הגדול הוא ראב-און ישן נושן ששרד.., הלב מלבד הוא גם מסט מלפני 3 שנים כמעט והכרטיס מסופ"ש סדנאות לפני שלוש שנים
תמונה של הוריי בברית המילה של הנכד הבכור, חן
דפים ישנים (וטובים), פרחי פרימה ותיקים, סיכה של אמריקן קראפט מלפני שלוש שנים ושני דוייליז סרוגים מהילה הכל יכולה
לא יכולה אפילו להבין מה גרם לי להשתמש באימג' הזה כמסגרת לתמונה ...
אבל עכשיו זה נראה כך....
בהמשך לקו המינימליסטי ובשמירה על הצבעים המנחים השתמשתי שוב בשאריות כדי ליצור כמה שכבות צבעים ועניין, בתוספת אלמנטים מאד פשוטים וזמינים: פרח נייר אדום, תגית של טים הולץ (גם משהו שכבר יש לי כמעט שנתיים+)
ואם בדף הקודם השתמשתי בשאריות...פה זה כבר ממש השארית של השארית, רק כדי לתחום את הגלויה ולזרוק קצת צבע לדף
 את הדפים הכנסתי לכריכת אלבום שהכנתי להדרכה לפני כמעט שנתיים...עם בדי טילדה אהובים (וותיקים אף הם)
אז עם מה אני יצאתי מהפרוייקט הזה? עם התחושה שכיף לחזור ולהשתמש בחומרים קצת ישנים...(בתור מי שמכרה המון חומרי יצירה  בגראז' סייל אני יכולה להגיד שזה תענוג לחזור את הישן והטוב ולא ישר למכור (בהפסד).
בניגוד לפעמים קודמות קצת קשה לי לקשר למוצרים כי הכל מאד "עתיק" אבל  ההמלצה שלי, מכל הלב, לפני שאתן מוכרות ונפטרות מחומרים ישנים-תוציאו, תסתכלו פעם שניה ואם ממש לא מתחברות-שחררו....לטעמי, יש סיבה שקנינו את הקישוטונים/דפים בזמנו והכי כיף לשלב עם חומרים חדשים (כי ביננו, אנחנו הרי לא נוותר גם על קולקציות עדכניות וחדשות (-:
בעיקר אבל יצאתי עם חשק גדול להמשיך את האלבום, הן בשדרוג והן בעדכון-ויש לי עוד חודש שלם לטפל בו בהנאה ובאהבה....
המשך יבוא (-:
מוזמנות לבקר אצל חברותיי לצוות העיצוב ולראות מה הן החליטו לשדרג...הדר,רותי, קרן וטניה
שיהיה שבוע נפלא
יעל